Jaką smycz kupić psu?

Jaką smycz kupić psu?

Decydując się na psa pamiętajmy, że czeka nas sporo wydatków. Na początek musimy kupić mu obrożę i smycz. Wybierając smycz dla psa musimy pamiętać, że dzięki niej będziemy mogli sprawować nad nim kontrolę w tych miejscach, w których nie może on biegać luzem.

Dzięki smyczy zapewnimy mu także w tych miejscach bezpieczeństwo.

Jakie smycze dostępne są w sklepach?

Smycze dzielą się na tradycyjne i automatyczne. Wśród nich jest mnóstwo rodzajów, można przebierać w nich godzinami. Smycze najczęściej oferowane w sklepach zoologicznych najczęściej wykonane z parcianej taśmy lub ze skóry. Można także wybrać smycz wykonaną z łańcuszka. Są eleganckie, ale dość ciężkie; nie sprawdzą się więc w przypadku szczeniaka i psa małej rasy. Tradycyjne smycz mają długość około 1,5 metra. Są wygodne i idealne dla szczeniaka. Taśmowa smycz jest prosta i nieskomplikowana, idealnie sprawdza się do nauki chodzenia na smyczy. Smycze automatyczne mają długość znacznie większą niż 150 centymetrów. Są doskonałe na spacery w mieście. Pozwalają pobiegać psu praktycznie luzem, a właścicielowi nadal zapewniają nad nim kontrolę. Wadą smycz automatycznych jest to, że mogą niebezpiecznie owinąć się wokół nóg właściciela lub łap psa. Nie są polecane dla psów, które mają zwyczaj mocno się szarpać. Z ich zakupu powinni zrezygnować także właściciele szczeniaków – na taką smycz przyjdzie pora, gdy podrosną i nauczą się chodzić na smyczy.

Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Kupując smycz dla psa pamiętajmy, że musi ona być wytrzymała. Do bardzo wytrzymałych należą smycze z łańcuszka. Są, jak już wspomnieliśmy, dość ciężkie, nie każdemu psu będą więc odpowiadać. Po pewnym czasie także właściciel odczuje ciężar takiej smyczy. Może więc lepiej jest wybrać mocną smycz z parcianej taśmy lub skórzaną? Drugą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to wykonanie karabińczyka. Powinien być wykonany solidnie, z materiału wysokiej jakości. Solidny karabińczyk, którym przypina się smycz do obroży za szybko nie pęknie. Zwróćmy też uwagę, aby pasował on do wielkości psa.

Sprawdź: https://petstation.pl/kategoria-produktu/psy/psy-akcesoria/psy-smycze/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *