Sprawdź salon kosmetyczny

Sprawdź salon kosmetycznyU kosmetyczki, tak jak w kontaktach międzyludzkich, pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Wchodząc do gabinetu powinnaś czuć się komfortowo. Zarówno wnętrze, jak i obsługa powinny budzić w tobie pozytywne uczucia. Jeśli widzisz, że kosmetyczka jednocześnie przyjmuje telefoniczne rezerwacje, rozmawia z tobą i w przerwach wykonuje zabieg klientce na fotelu, lepiej niezwłocznie opuść to miejsce – szanse na relaks i porządną pielęgnacje są niewielkie. To, co powinno przede wszystkim rzucać się w oczy, to sterylna wręcz czystość i uporządkowanie. Jeśli z jakichś powodów gabinet lub personel zakładu kosmetycznego nie budzą twojego zaufania, poddaj się sugestii intuicji i poszukaj innego miejsca.

Sterylna czystość

Czystość gabinetu to podstawa Jedną z najważniejszych cech dobrego gabinetu kosmetycznego jest sterylna czystość. W tej kwestii nie warto iść na żadne ustępstwa i kompromisy. Począwszy od ogólnego wyglądu kosmetyczki, aż po wyposażenie gabinetu (jednorazowe majtki, czepki, rękawiczki, czyste ręczniki i szlafroki zabierane do prania po każdym użyciu przez klientkę) – każdy szczegół jest niezwykle ważny. Podczas nakładania preparatów ze słoiczka kosmetyczka powinna korzystać ze specjalnej szpatułki (nie nabierać np. kremu palcami). Wiele osób pracuje obecnie w rękawiczkach np. podczas wykonywania manicuru czy depilacji woskiem.

Kontakt z klientem

Rozmowa z klientem Otwartość, umiejętność nawiązywania kontaktów i komunikatywność to bardzo ważne cechy, którymi powinna charakteryzować się dobra kosmetyczka. Specjalista powinien przeprowadzić z tobą dokładny wywiad. Umiejętność prowadzenia rozmowy często przekłada się na właściwy dobór zabiegów. Podczas wykonywania zabiegu powinnaś być również informowana o każdym kolejnym etapie (np.: „teraz nałożę maseczkę ściągającą”). Nie bój się pytać, jeśli coś cię zainteresuje,

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *