Wkład kominkowy powietrzny – czym jest i do jakich domów się nadaje?

Wkład kominkowy powietrzny – czym jest i do jakich domów się nadaje?

Kiedyś wiele mówiło się o ognisku domowym – kominek czy piec był miejscem, przy którym gromadziła się cała rodzina, żeby wspólnie spędzać czas, jeść, a przede wszystkim się ogrzać. Obecnie kominek wcale nie musi znajdować się w domu, ażeby było w nim ciepło, jednak niewątpliwie jego posiadanie to marzenie wielu ludzi. Sprawia, że dom wygląda przytulniej, wydaje się bardziej ciepły, a poza tym patrzenie w ogień doskonale relaksuje. Niejedna osoba chce spędzać przy ognisku wieczory – samotnie, we dwoje, albo z bliskimi osobami.

Zakup kominka nie jest jednak tak łatwy, jak niektóre osoby sądzą. Istnieją bowiem różne typy kominków, różne wkłady kominkowe, modele o różnym wyglądzie, mocy. W tym artykule przedstawiamy kominek powietrzny.

Czym jest i kto będzie z niego najbardziej zadowolony? Jakie możliwości posiada?

Wkład kominkowy powietrzny jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych modeli, na którego zakup decyduje się wciąż mnóstwo osób. Powietrzny wkład kominkowy zamontowany jest w kominku powietrznym. To taki rodzaj ogrzewania, w którym ogrzewa się powietrze, które później rozchodzi się po danym pomieszczeniu i rozprowadzane jest po wszystkich innych częściach domu. Ogrzewa się powietrze otaczające, jak i powietrze przechodzące przez urządzenie. Zostaje ono doprowadzone do innych miejsc przy pomocy DGP, czyli systemu Dystrybucji Gorącego Powietrza.

Możemy zakupić wkład kominkowy powietrzny w trzech różnych rodzajach

Pierwszy to wkład stalowy, drugi żeliwny, a trzeci stalowo-żeliwny. Różne modele maja różną moc i różne właściwości. Każdy wkład potrzebuje jednak właściwej ilości powietrza, ażeby dobrze pracować. To bardzo istotna informacja, jako że kominek może albo pobierać powietrze bezpośrednio z pomieszczenia, w którym się znajduje (i które w związku z tym warto często wietrzyć, ażeby mieć dostęp do dużej ilości tego świeżego), albo też z zewnątrz. Ta druga opcja jest możliwa, jeśli tylko zadbamy o posiadanie dolotu powietrza z zewnętrznej części naszego budynku.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *