Zasady wypożyczenia samochodów

Zasady dotyczące możliwości wypożyczania samochodów mogą być inne w zależności nie tylko od różnych wypożyczalni samochodowych, ale także od tego jakiego rodzaju samochód będzie wypożyczony i na jakich dokładnie zasadach. Na przykład jeśli wypożyczalnia aut ma w ofercie wypożyczanie długoterminowe, to na ogół stosowane są innego rodzaju zasady dotyczące wypożyczenia samochodu niż w przypadku klasycznego wypożyczenia na krótszy okres czasu.

Osoby, które wypożyczają w taki sposób samochody mogą liczyć także na zniżki związane z długoterminowym użytkowaniem danego samochodu. Praktycznie każda wypożyczalnia samochodów Trójmiasto dzieli też swoje samochody na kilka różnych grup.

Zasady wypożyczania auta

Zasady wypożyczenia samochodówNawet jeśli nie jest ich dużo to samochody luksusowe oraz samochodu użytkowe w tym ciężarowe na pewno znajdą się w osobnych grupach. W przypadku luksusowych aut wypożyczalnia samochodów może na przykład zapewnić szofera. Zasady wypożyczenia takiego samochodu mogą być tez zupełnie inne niż wypożyczenia zwyczajnych pojazdów. Podstawową zasadą, która obowiązuje w przypadku wypożyczenia jakiegokolwiek samochodu jest oczywiście zasada dotycząca tego, że wypożyczający zobowiązany jest do wpłacenia stosownej kaucji zanim samochód odbierze. Co prawda przez cały okres wypożyczenia samochodu to wypożyczalnia aut Gdańsk pozostaje jego właścicielem, tak wiec w gestii wypożyczalni leżą wszelkie naprawy.

Prawidłowe użytkowanie samochodu

Użytkownik jednak zobowiązany jest do prawidłowego użytkowania wypożyczonego samochodu. Jeśli stwierdzone zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości to za naprawę uszkodzeń na skutek zaniedbań zapłacą oczywiście sami wypożyczający. Zasady te obowiązują niezależnie od tego czy samochód jest wypożyczany na okres kilku godzin ( istnieje i taka możliwość ) czy na zdecydowanie dłuższe terminy, w przypadku wypożyczenia długoterminowego. Oczywiście na car hire Poland sporządzana jest stosowna umowa na podstawie której udostępniony może być określony samochód. W pewnych przypadkach można okres wypożyczenia przedłużyć, na przykład telefonicznie jeśli zajdzie taka potrzeba.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *