Zewnętrzne firmy zajmujące się kadrami i placami

Sprawy kadrowo płacowe, w szczególności w większej firmie to odpowiedzialne i zarazem pracochłonne zadanie. Jeśli dodamy do tego to, iż pracownicy mogą być zatrudniani w oparciu o bardzo różne formy umowy, takie jak zwykłe umowy o pracę ale także umowy cywilnoprawne czy też specjalne umowy kontraktowe to szybko można się w tym wszystkim pogubić.

W związku z tym wraz z rozwojem firmy powiększać będzie się także dział kadrowy, co oznacza dosyć szybko rosnące koszty i nie zawsze odpowiednie załatwianie wszystkich spraw pracowników do których zaliczają się przecież nie tylko kwestie związane z wynagrodzeniami, ale też z urlopami, ubezpieczeniami i szeregiem wielu innych spraw pracowniczych, które trzeba przecież szybko i sprawne załatwić.

Outsourcing

Zewnętrzne firmy zajmujące się kadrami i placamiDlatego też można dojść do wniosku, czy aby nie lepiej jest zadanie to zlecić, podobnie jak wiele innych zewnętrznej, wyspecjalizowanej firmie, która rozliczana będzie dokładnie ze swoich zadań. Część właścicieli firm obawia się o poufność swoich informacji firmowych, w związku z tym sprawy kadrowo płacowe zleca do realizacji tylko i wyłącznie swoim pracownikom. Jest to obawa jak najbardziej nie uzasadniona. Duże profesjonalne firmy, które zajmują się obsługą spraw kadrowo płacowych bardzo ściśle przestrzegają wszystkich zasad związanych z dyskrecją, po pierwsze dlatego, że tego oczekują od nich klienci, a renoma oraz dobra opinia w przypadku tej branży są niezwykle ważne. Takie informacje mogą bowiem zaszkodzić firmie, ale także dane o zarobkach, które zwykle są w firmach utajniane, mogą prowadzić do konfliktów pomiędzy pracownikami.

Ustawa o ochronie danych osobowych

Paradoksalnie łatwiej jest jednakże o wyciek takich danych w sytuacji kiedy sprawami kadrowo płacowymi zajmują się pracownicy zatrudnieni w danej firmie. Jeśli chodzi o firmy zewnętrzne to oczywiście dodatkowo obowiązuje je ustawa o ochronie danych osobowych, co w szczególności dotyczy wszystkich danych dotyczących pracowników, których sprawami kadrowo płacowymi przyjdzie im się zajmować, ochroną objęte są także wszelkie inne poufne informacje na temat podmiotu gospodarczego, na rzecz którego świadczone są usługi kadrowo płacowe. Dyskrecja związana ze świadczeniem takich usług jest więc jak zatem widać wręcz gwarantowana, można jej oczekiwać w szczególności od tych firm usługowych z tak zwanej górnej półki. Przedsiębiorca ma także gwarancję szybkiego wykonania zleconych przez siebie usług kadrowo płacowych co także jest niezmiernie istotną kwestią.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *