Diament ukryty w narzędziach

Tarcze diamentowe od czasów, kiedy pojawiły się na rynku, zdobywają coraz więcej swoich fanów. Taką popularność zawdzięczają przede wszystkim ogromnej wytrzymałości, oraz łatwości z jaką radzą sobie w zetknięciu z niemalże każdym materiałem. A to, że zawierają sobie tak drogocenne kryształki nie wpływa na ich cenę.

Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu ceny do jakości pozostawiają daleko w tyle całą masę innych tarcz. Dziś już niewielu profesjonalistów używa dysków z innych tworzyw. Każdy fachowiec, który chociaż raz spróbuje takich tarczek w swojej pracy, na pewno szybko z nich nie zrezygnuje.

Rodzaje tarcz diamentowych

Diament ukryty w narzędziachPrzy wyborze tarczki najważniejsze jest jej dopasowanie do tworzywa, które chcemy przeciąć. Gwarantuje to dobrą jakość przecięcia, precyzję wykonania oraz dłuższą żywotność produktu.

Tarcza diamentowa ciągła – przeznaczona jest przede wszystkim do cięcia na makro marmuru, płytek ceramicznych oraz glazury. Swoją wydajność zawdzięcza najwyższej jakości powłoce diamentowej, której nie oprze się nawet najtwardszy kamień.

Tarcza diamentowa turbo falowana – bardzo wytrzymały i uniwersalny typ tarczek. Jest chętnie używana przez firmy, które zajmują się budową dróg. Jej wytrzymałość idealnie sprawdza się przy wycinaniu betonu zbrojeniowego. Można jej również używać przy cięciu kamienia, niezależnie od tego, czy tniemy na mokro, czy na sucho.

Tarcza diamentowa segmentowa – wykorzystywana przede wszystkim do cięcia na sucho. Chętnie sięgają po nie firmy zajmujące się obróbką kamienia, granitu, marmuru i kostki brukowej.

Tarcze diamentowe na stałe zagościły w profesjonalnych firmach budowlanych, które doceniają ich szybkość, precyzję oraz wytrzymałość. Praca z nimi jest o niebo lżejsza niż przy użyciu tarcz z innych materiałów.

Ten rodzaj tarcz jest chętnie wykorzystywany przez praktycznie wszystkie branże. Dzięki temu, że znacznie uproszczają oraz przyspieszają wszystkie prace na pewno zagoszczą w wielu firmach na wiele długich lat. A nawet amatorzy, którzy potrzebują przyciąć kawałek materiału, na pewno po nie sięgną bardzo chętnie. W końcu są to narzędzia, które kryją w sobie prawdziwy skarb.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *