Dotacje na innowacje dostępne dla firm.

Dotacje na innowacje dostępne dla firm.

Jednym z priorytetów Unii Europejskiej jest rozwój innowacyjnych firm i projektów badawczo – naukowych, które mają sprawić, że przedsiębiorstwa państw unijnych staną się bardziej konkurencyjne na światowym rynku.

Pozwala to Polskim firmom starać się o dotacje unijne na innowacje.

Jednym z obszarów gdzie możemy starać się o dotacje unijne na innowacje są projekty badawcze

Finansowanie obejmuje tu stworzenie nowego rozwiązania technologicznego, przetestowanie nowej ścieżki rozwoju czy prowadzenie prac badawczych. Tego typu prace możemy prowadzić samodzielnie lub we współpracy z odpowiednią placówką naukową, co oznacza, że otrzymamy dodatkowo bon na zakup badań. Warunkiem otrzymania finansowanie jest innowacyjność rozwiązania czy produktu, który potem zostanie wdrożony do produkcji przez nas lub inny podmiot. Jeżeli badania chcemy przeprowadzić samodzielnie w ramach dotacji możemy starać się o sfinansowanie infrastruktury niezbędnej do prowadzenia badań. W tym wypadku uzyskane środki mogą zostać zużytkowane na zakup koniecznego sprzętu, aparatury lub programów informatycznych pomocnych przy prowadzeniu badań. Istotnym warunkiem jest tutaj dokładne rozpisanie we wniosku jakie badania chcemy prowadzić i w jaki sposób wykorzystamy zakupiony sprzęt naukowy.

Więcej na https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/

Kolejnym segmentem, który może zostać dofinansowany jest wdrożenie badań naukowych

Jeżeli zatem posiadamy już konkretne wnioski badawcze i rozwiązania produkcyjne, a brakuje nam tylko kapitału na wdrożenie ich w obszar produkcyjny to unijne dotacje są idealnym źródłem sfinansowania takiego przedsięwzięcia. Środki pozyskane w ten sposób możemy przeznaczyć na wydatki inwestycyjne, prace rozwojowe czy doradztwo. Należy tylko pamiętać przed wypełnieniem wniosku, że przy tego typu dotacjach część wydatków będziemy musieli ponieść z własnej kieszeni. Warto zatem tak zaplanować inwestycję aby po prostu było nas na nią stać. Przygotowanie wniosku najlepiej zlecić jednej z profesjonalnych firm działających na rynku, która zajmuję się wypełnianiem takich dokumentów. Jeżeli chcemy uczynić to samodzielnie to wszelkie informacje znajdziemy w punktach informacyjnych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *