Elektryczne przecinarki do płytek

Jeśli jesteśmy właścicielami małej firmy remontowej czy budowlanej, to najpewniej przyjdzie nam także zajmować się kładzeniem glazury u naszych klientów. W takim przypadku niezbędna nam będzie przecinarka do glazury.

Tarcza i materiał

Jeśli udamy się na poszukiwanie odpowiedniej przecinarki do glazury, to dużą uwagę należy przyłożyć do tarczy. Najpewniej sprzedawca zaproponuje nam model wyposażony w tarczę diamentową. To dobry wybór, bo tarcze tego typu są najskuteczniejsze. Tarcze diamentowe różnią się właściwościami ściernymi, które są zależne od gęstości ziaren diamentu czy kształtu obrzeża. Są one dopasowane do cięcia różnych materiałów, więc musimy starannie wybrać tą, która jest potrzebna do naszych celów. Dodatkowo zwróćmy też uwagę na prędkość obrotową tarczy. Ta powinna być dopasowana do prędkości oferowanej przez przecinarkę. Zastanówmy się też czy nasza przecinarka będzie nam służyć wyłącznie do cięcia płytek ceramicznych. Niektóre przecinarki do glazury umożliwiają cięcie także innych rzeczy jak choćby kamienia. Być może warto zatem zainwestować w droższy, a jednocześnie bardziej uniwersalny sprzęt, który będziemy mogli wykorzystywać podczas naszych prac budowlanych, a tym samym zaoferować klientom szerszy zakres robót.

Elektryczne przecinarki do płytek

Inne parametry

Bardzo ważnym parametrem jest tak zwana długość cięcia. Inną przecinarkę kupimy, gdy chcemy przeciąć płytki o najbardziej popularnych wymiarach wzdłuż dłuższego boku, a inną, jeśli będziemy cięli także płytki o nieregularnych kształtach. W pierwszym przypadku wystarczy nam model uniwersalny. Natomiast, gdy zależy nam na obróbce nowoczesnych płytek o dużych wymiarach, musimy wybrać przecinarki do glazury bardziej zaawansowane. Ważna jest też grubość cięcia. Parametr ten określa maksymalną grubość ciętego materiału. Jeżeli konstrukcja przecinarki umożliwia zagłębianie tarczy, wówczas możliwe jest wykonywanie cięć podwójnych lub też nacięć wykonywanych w samym środku płytki. Ten wybór także powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi potrzebami.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *