Informacje o leasingu operacyjnym, które warto znać

Bardzo popularną formą finansowania maszyn, urządzeń biurowych, nieruchomości, pojazdów mechanicznych jest leasing. Na polskim rynku największą popularnością cieszy się leasing samochodowy.

Rodzaje leasingu, które można wybrać

Przedsiębiorcy, którzy interesują się nabyciem samochodów w ramach leasingu do wyboru mają leasing operacyjny i finansowy. Z punktu widzenia przedsiębiorcy, rozwiązanie pierwsze jest bardziej korzystne. W efekcie leasing operacyjny wybierany jest najczęściej. Zaletą leasingu operacyjnego jest między innymi to, że w koszt uzyskanie przychodu przedsiębiorca może wliczyć zarówno czynsz inicjalny (rata początkowa), jak i kolejne raty leasingowe.

Informacje o leasingu operacyjnym, które warto znać

Zalety leasingu

Wśród różnych możliwości finansowania firmowych pojazdów, leasing jest wyjątkowo korzystny. Przedsiębiorca nie musi angażować dużych środków własnych; zawarcie umowy leasingowej nie powoduje też zmniejszenia zdolności kredytowej. Decyzja podejmowana jest przez firmę leasingową bardzo szybko, a okres, na który może zostać zawarta umowa wynosi maksymalnie 60 miesięcy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *