Kiedy opłaca się nam ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków?

Kiedy opłaca się nam ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadkówChoć lista polis, spośród których możemy wybierać jako klienci ubezpieczalni, jest coraz dłuższa, trudno nie zgodzić się z tym, że nie wszystkie są nam tak samo potrzebne. Jak zatem postrzegać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków? Czy warto płacić comiesięczną składkę? Nietrudno domyślić się, że wiele zależy od szczegółów.

Po pierwsze – przedmiot ubezpieczenia

Pierwsze problemy mogą pojawić się w tym samym momencie, w którym zechcemy poddać analizie sam przedmiot ubezpieczenia, może się bowiem okazać, że nie każdy postrzega je w ten sam sposób. Ubezpieczyciele zwykle są zainteresowani chronieniem nas przed konsekwencjami wypadków drogowych oraz tych, do których może dojść na miejscu pracy, często można jednak natrafić również na ubezpieczenia NNW dotyczące uczniów oraz studentów i obejmujące wypadki, do których dochodzi na uczelniach i w szkołach. Jeśli taki zakres ubezpieczenia nam odpowiada – praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie nam go zaproponować. Jeśli jednak oczekujemy czegoś więcej, musimy mieć świadomość tego, że czekać nas będą nieco bardziej zaawansowane przygotowania. Nawet w takim przypadku możemy jednak odetchnąć z ulgą. Negocjowanie ubezpieczeń ma w Polsce coraz dłuższą praktykę.

Po drugie – zakres ubezpieczenia

Nie tylko sam przedmiot ubezpieczenia pozwala nam na uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, czy dana polisa jest atrakcyjna. Analizie należy poddać również jego zakres, okazuje się bowiem, że może być on dość kontrowersyjny. Tu obowiązuje zasada mówiąca o tym, że im wyższa jest nasza miesięczna składka, tym więcej możemy uzyskać, zasada ta nigdy nie sprawdza się jednak w stu procentach, w związku z czym wskazane jest upewnienie się, czy ubezpieczyciel zaoferował nam dokładnie to, co my sami mieliśmy na myśli. Najczęściej jest to partycypacja w kosztach leczenia oraz rehabilitacji oraz tak zwany zasiłek szpitalny, choć ubezpieczeni mogą liczyć także na pomoc w zorganizowaniu opieki medycznej, jeśli ta ostatnia może być problematyczna.

Szczegóły sprawdzisz m.in. na stronie ubezpieczyciela Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/bezpiecze%c5%84stwo-rodzina/ubezpieczenie-nnw-na-wszelki-wypadek

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *