Klasyfikacja mleka dla niemowląt

Klasyfikacja mleka dla niemowlątChoć większość świeżo upieczonych matek, chcę karmić swoje dziecko piersią, to niestety nie każdej kobiecie wolno to robić. Dla tych pań, które z jakichś powodów nie są w stanie karmić swojego dziecka piersią, stworzono mleko dla niemowląt.

Jak dobrać odpowiednie mleko dla niemowlaka?

Mleko dla niemowląt występuje w wielu rozmaitych odmianach i na pierwszy rzut okaz klient może mieć poważny problem z wyborem tego właściwego, przeznaczonego dla jego dziecka. Najważniejszym kryterium jest wiek dziecka. Mleka są ponumerowane od jednego do czterech, gdzie jedynka oznacza mleko przeznaczone dla malucha do szóstego miesiąca życia. Dwójka to produkt, który został zaprojektowany dla dzieci od szóstego do dwunastego miesiąca życia. Trójka jest dobrana dla dzieci jednorocznych, zaś czwórka dla dwulatków. Każdy z tych produktów różni się od siebie składem oraz proporcjami, w jakich zostały dobrane, poszczególne składniki. Inne jest bowiem zapotrzebowanie na żelazo u sześciomiesięcznego dziecka, które spędza dziewięćdziesiąt procent czasu, leżąc, a inne u raczkującego dziecka.

Same mieszanki zostały też podzielone ze względu na problemy pokarmowe i alergie, jakich może doświadczać dziecko. Specjalne mleko dla alergików jest dostępne tylko dla tych rodziców, którzy mają receptę o lekarza specjalisty, ale na rynku możemy znaleźć mleko oznaczone symbolem HA. To produkt, który jest dla tych dzieci, których rodzice są alergikami. Jego receptura zmniejsza szansę wystąpienia reakcji alergicznej na białko mleka krowiego u dzieci. Dla tych maluchów, którym często ulewa się pokarm, stworzono specjalne mleko antyrefluksowe, oznaczone symbolem AR. Natomiast dla tych, które odznaczają się wyjątkowym apetytem, mleko oznaczone symbolem GR. W tej mieszance znajduję się kleik, który sprawia, że samo mleko jest dużo bardziej sycące. W efekcie dzieci karmione tym mlekiem dostaną jednorazowo, dużo większą liczbę kalorii i szybciej poczują się syte.

Pamiętajmy też, aby dokładnie przeanalizować skład mleka, które kupujemy i nie nabywać produktów nieznanych nam firm z podejrzanego źródła.

Więcej na Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/mleko-modyfikowane

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *