Kolory karty kredytowej

Kolory karty kredytowejKlasyczna karta kredytowa była produktem finansowym, którego identyfikacja wizualna była bardzo mocna. Każda karta kredytowa była srebrna, złota lub platynowa i różniły się one tylko logo banku i wystawcy, które je oferował oraz oczywiście dawały inne możliwości w zależności od tego, jaki kolor posiadały. Dzisiaj sprawa wygląda już inaczej, ale cały czas system kolorów został w swoich ramach zachowany, więc warto od niego zacząć.

Od srebra do platyny

Podział kart kredytowych na kolory to zabieg typowo marketingowy, ponieważ odnosi się on do poczucia prestiżu klienta. Na samym początku mieliśmy tutaj jeszcze bardzo silne rozróżnienia, ponieważ zdobycie bardziej prestiżowej karty, złotej i potem platynowej, wiązało się z koniecznością posiadania odpowiednich dochodów oraz z całkiem sporymi opłatami. Było to rekompensowane poprzez zwiększone limity wydatków, różnego rodzaju dodatkowe usługi i ubezpieczenia przysługujące właścicielowi karty, jak również osoba posiadająca platynę mogła liczyć na specjalne, vipowskie traktowanie ze strony swojego banku. Dzisiaj cały czas jeszcze karta złota w danym banku będzie miała większy limit niż karta srebrna, ale pomiędzy bankami różne oferty już się bardzo mocno mieszkają i do tego banki coraz rzadziej skupiają się na promowaniu swoich kart w oparciu o ich kolor.

Era kart dedykowanych

Obecnie karta kredytowa jest najczęściej produktem połączonym z jakąś promocją. Są na przykład karty kredytowe, dzięki którym możliwe jest kupowanie paliwa ze zniżką lub zbieranie różnego rodzaju zniżek i kuponów lojalnościowych w określonych sklepach czy miejscach świadczenia usług. Jest to nie zawsze całkiem wygodne, ale za to bardzo elastyczne rozwiązanie, ponieważ nie musimy się martwić o wpadanie w widełki wyznaczone dla określonych kart i wszystkie nasze kontakty z bankiem odnośnie korzystna z karty kredytowej jesteśmy w stanie kształtować tylko w odniesieniu do naszej bezpośredniej umowy, którą podpiszemy na warunkach zindywidualizowanych. Kolory nas po prostu ograniczały.

Więcej informacji na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *