O kredytach dla firm

Udzielanie kredytów to jeden z obszarów działalności każdego banku. W ofercie banków działających na terenie naszego kraju są różnego rodzaju kredyty dla firm. Wyjątkową popularnością wśród właścicieli firm cieszą się kredyty inwestycyjne.

Na co można wydać środki z kredytu inwestycyjnego?

Rozwinięcie firmy wymaga inwestowania w jej rozwój środków finansowych. Celem kredytu inwestycyjnego jest umożliwienie przedsiębiorcom realizacji planów, które z punktu widzenia funkcjonowania firmy są bardzo ważne. Udzielone przez bank środki można przeznaczyć na:

  • zakup, budowę lub rozbudowę obiektów firmowych;
  • adaptację lub remont komercyjnych nieruchomości;
  • zakup lokalu z przeznaczeniem na wynajem lub z myślą o odsprzedaży;
  • spłatę innych długów;
  • zakup nowych urządzeń biurowych.

Całość lub część środków użyczonych przez bank w ramach kredytu inwestycyjnego przedsiębiorcy mogą przeznaczyć również na zakup papierów wartościowych.

O kredytach dla firm

Dla kogo przeznaczone są kredyty inwestycyjne?

Kredyt inwestycyjny to instrument finansowy, z którego mogą skorzystać firmy różnej wielkości, które działają w bardzo różnych branżach. Ważny jest jednak staż, którym może pochwalić się firma, która planuje realizować inwestycje za środki pożyczone od banku. Są banki, które decydują się na udzielenie kredytu inwestycyjnego tym właścicielom firm, którzy swoją działalność prowadzą krócej niż 6 miesięcy. Kwota kredytowania nie będzie jednak w tym przypadku zbyt wysoka. Na znacznie wyższy kredyt mogą liczyć właściciele firm, które działają co najmniej 12 miesięcy. Niektóre banki udzielają kredytów inwestycyjnych również osobom i firmom, które wykonują wolne zawody. W przypadku tego typu działalności największe szanse na kredyt mają osoby i firmy prowadzące działalność przynajmniej od roku. Łatwiej będzie im uzyskać kredyt inwestycyjny w banku, w którym mają konto osobiste lub firmowe.

Rodzaje zabezpieczenia kredytu inwestycyjnego

Kredyty inwestycyjne brane są na wysokie kwoty, nic więc dziwnego, że większość banków wymaga, aby kredyt został zabezpieczony. Od pewnego czasu możliwe jest otrzymanie kredytu inwestycyjnego z gwarancją de minimis, której udziela Bank Gospodarstwa Krajowego. Tego typu kredyty są traktowane jako rządowe wsparcie dla przedsiębiorców. Zabezpieczeniem kredytu inwestycyjnego może być również zastaw rejestrowy ustanowiony na przedmiocie inwestycji bądź ubezpieczenie z cesją dokonaną na rzecz banku.

Formalności związane z udzieleniem kredytu inwestycyjnego można załatwić osobiście lub przez internet.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/na-start/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *