Ochrona włosów dzięki emolientom

Ochrona włosów dzięki emolientom

Pielęgnacja włosów, aby mogła być skuteczna, wymaga stosowania specjalnych środków, które to umożliwiają.

Nie zawsze zwykły szampon i odżywka z drogerii są w stanie rozprawić się ze skłonnymi do niszczenia się włosami, dlatego trzeba zapoznać się z zasadami, jakie wpływają na zdrowie włosów.

Emolienty – co to za składniki?

Emolienty są to specjalne środki, umożliwiające natłuszczenie włosów i zabezpieczenie przed ewentualnymi zniszczeniami. Są one odpowiedzialne za utworzenie na włosach specjalnej warstwy ochronnej – okluzyjnej. Dzięki niej nie tracą zbyt dużej ilości wody i nie są zbyt podatne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, włosy nie puszą się i są elastyczne. Więcej o pozytywnym działaniu emolientów przeczytać można tu: kliknij.

Nie każde włosy emolientów potrzebują. Dobrze jest po prostu je obserwować, sprawdzać, jak zachowują się przy danej pogodzie albo podczas stosowania konkretnych kosmetyków do ich pielęgnacji. Jeśli widać, że trudno je uczesać, są napuszone, a końcówki szybką się rozdwajają, poza tym są zniszczone i stale przesuszone, to znak, że szybko potrzebują skutecznej pielęgnacji, jaką zapewniają emolienty. Są to niektóre składniki, jakie można znaleźć w kosmetykach do włosów, ale ponieważ nie znajdują się one we wszystkich, to dobrze jest po prostu czytać składy i na tej podstawie podejmować decyzję.

Gdzie znaleźć emolienty?

Emolientami są: olej arganowy, oliwa z oliwek, masło shea, masło jojoba, silikony, oleje mineralne, parafina. Dzięki zastosowaniu większości z nich w szamponach, maskach i odżywkach możliwe staje się skuteczne wygładzenie włosów, wytworzenie wspominanej warstwy ochronnej oraz dociążenie ich na właściwym poziomie. Jeśli przeprowadzi się właściwą kurację, to można się spodziewać skutecznych efektów, uwidaczniających się w pięknych i wygładzonych włosach. Wszystkie tak wytworzone kosmetyki do włosów są w stanie odpowiednio je natłuścić, nadać im znakomity blask.
Trzeba jednak uważać, bo nie wszystkie emolienty (nawet spośród wyżej wymienionych) mają dobre działanie na włosy. Niektóre zamiast pomagać – po prostu je niszczą. Mowa tutaj o takich substancjach jak mineral oil, paraffinum liquidum, petrolatum, polyvinyl alcohol, PEG-nnn (w miejsce „nnn” można wstawić liczbę).

Emolienty to nie żadna tajemnica, którą trzeba odkryć, aby móc się nią cieszyć. To po prostu znane, ale nie zawsze doceniane składniki, pomagające skutecznie oddziaływać na piękno włosów. Z nimi można przywitać zdrowe włosy na długi czas.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *