Przewóz towarów problemem XXI wieku?

Przewóz towarów problemem XXI wieku?Produkujemy coraz więcej towaru oraz coraz więcej tego towaru spożywamy i zużywamy. Nie żyjemy już co prawda w XX w. i w komunizmie, gdzie sklepy były całkowicie puste, a jedyne co można było w nich dostać to ocet i papier toaletowy. Obecnie wszystko produkuje się na skalę masową. Niestety dla naszej gospodarki coraz więcej towarów jest produkowanych poza granicami naszego państwa i importowanych z takich krajów jak między innymi Turcja, Chiny, Pakistan, Tajlandia czy Laos.

Polscy sprzedawcy zamawiają hurtowo towar, który potem jest ładowany na palety i przewożony drogą morską, ziemną lub powietrzną. Transport palet jest obecnie ważną gałęzią transportu towarów. Obecnie można powiedzieć, że nikt nie zamawia w detalu, jedynie w hurcie, dlatego przesyłki paletowe stanowią większość transportowanych towarów z krajów, gdzie koszt ludzkiej pracy jest niższy.

Cena, a jakość usług

Dostawcy, aby konkurować ze sobą, stosują się do różnych metod, nie zawsze uczciwych. Tanie przesyłki kurierskie paletowe to rzecz, którą oferuje najwięcej dostawców – konkurują ze swoimi przeciwnikami przede wszystkim ceną, co jak powszechnie wiadomo zwykle kończy się bardzo niską jakością. Są też firmy, które oferuję wyższe ceny, ale gwarantują, że transport palet odbędzie się w odpowiednim czasie lub towarom przewożonym na paletach nic się nie stanie. Obecnie rynek dostawców jest tak rozbudowany, że mamy możliwość wyboru jednego z kilkuset a może nawet z kilku tysięcy dostawców. W wyborze odpowiedniej firmy kurierskiej może pomóc nam porównywarka kurierów. W sieci można znaleźć kilka takich wyszukiwarek, dzięki którym można bardzo oszczędzić na kosztach.

Jak wygląda rynek dostawców?

Podsumowując – obecnie rynek dostawców jest bardzo rozbudowany, proporcjonalnie do wielkości produkcji towarów. Sprzedawcy zamawiają towar w dużych ilościach, czyli w hurcie, natomiast bardzo rzadko zamawiają towar detalicznie, czyli pojedyncze sztuki. Konkurencja na rynku przewozu jest bardzo duża, a najczęściej tanie przesyłki kurierskie paletowe odbijają się niską jakością w wykonaniu usługi przewozu, dlatego należy na nie bardzo uważać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *