Rodzaje węgla

Rodzaje węglaPosiadanie własnego domu to nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim obowiązki. Jednym z nich jest zakup odpowiedniego materiału opałowego, który będzie dobrze się sprawdzał i zagwarantuje nam przyjemne ciepło przez cały sezon grzewczy. Na szczęście mamy wiele różnych możliwości, jeżeli chodzi o węgiel, dlatego znalezienie tego najbardziej odpowiedniego nie powinno być trudne.

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się węgiel orzech. Jest on nieco większy od ekogroszku, ale tak samo, jak on, jest rodzajem węgla kamiennego. Może być stosowany wszędzie tam, gdzie istotna jest duża kaloryczność oraz niewielkie ilości szlaki powstającej przy spalaniu.

Węgle płomienne

Co ważne, węgiel orzech jest zaliczany do tzw. węgli płomiennych. Oznacza to, że spala się on długim i jasnym płomieniem, co nie pozostaje bez znaczenia, gdy palimy nim w kominku pokojowym. Jego niezwykłe właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się on do palenia w piecach zasypowych, kuchniach węglowych, piecach kaflowych, żeliwnych oraz stanowych.

Jeżeli chodzi o węgiel orzech to jego cechą charakterystyczną jest niewielka smolistość i niewielka ilość popiołu powstałego po spaleniu tego materiału. Ma to oczywiście pozytywny wpływ na żywotność naszych kotłów, pieców, itp. Spalanie węgla orzecha nie powoduje oklejania ani pieca, ani komina.

Jak zwiększyć wydajność węgla?

Co ciekawe, węgiel orzech doskonale nadaje się do łączenia go z innymi paliwami stałymi. Oznacza to, że można równocześnie ogrzewać dom za pomocą węgla, jak i trocin czy pellet. Takie połączenie gwarantuje, że wydajność węgla jest zdecydowanie większa a wydawane kwoty znacznie niższe.

Dobrym rozwiązaniem jest również ekogroszek, który charakteryzuje się tym, że emituje zdecydowanie mniej dwutlenku węgla czy tlenku siarki od innych węgli. Dodatkowo jego cena jest bardzo atrakcyjna i jest również bardzo wielofunkcyjny. Z pewnością zarówno ekogroszek, jak i węgiel orzech to propozycje godne przemyślenia dla każdego, kto zdecyduje się ogrzewać swój dom za pomocą węgla kamiennego.

Sprawdź: http://wegielsztygar.pl/product-pol-8-1-tona-1000-kg-br-ORZECH-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *