Serwis sprzątający czy pracownik etatowy

Teoretycznie przynajmniej, zamiast wynajmować profesjonalną firmę sprzątającą, można zatrudnić odpowiednią liczbę etatowych pracowników w swojej firmie, ale wiąże się to z pewnymi niedogodnościami i wbrew pozorom wcale nie musi być tańsze. Także etatowi pracownicy potrzebują profesjonalnego sprzętu czyszczącego, który będzie przez nich używany w firmie, koszty jego zakupu, serwisu oraz eksploatacji mogą być dosyć wysokie.

W momencie wynajęcia firmy sprzątającej wszystkie te koszty pokrywa już sama firma. Nie ma także obowiązku nadzorowania pracy poszczególnych pracowników, co w normalnie zorganizowanej strukturze pracy wiązać mogłoby się z koniecznością stworzenia dodatkowego etatu osoby, które pełnić będzie funkcje kierownicze i jednocześnie nadzorcze.

Rozliczanie na podstawie jakości usług

Serwis sprzątający czy pracownik etatowyJako, że serwis sprzątający rozliczany jest w zasadzie na podstawie jakości świadczonych przez siebie usług, nie ma konieczności bezpośredniego nadzorowania pracy pracowników firmy sprzątającej, zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku pracowników etatowych. Innym mankamentem mogą być ewentualne zwolnienia chorobowe czy nie obecności w pracy, wtedy też jednocześnie pojawia się problem zastępstwa. Mniejsza liczba pracowników oznaczać może niższy poziom czystości, na co profesjonalna firma nie może sobie pozwolić, zwłaszcza jeśli chodzi o pomieszczenia reprezentatywne, w których obsługiwani są klienci czy też prowadzone są rozmowy biznesowe.

Komfort pracy pracowników

Czystość biura ma także wpływ na komfort pracy samych pracowników, tak więc profesjonalny serwis sprzątający warszawa wydaje się być w tym momencie rozwiązaniem zasadniczo najwłaściwszym. Jeśli korzysta się z usług większego serwisu nie ma zwykle także żadnych problemów jeśli chodzi o możliwość skorzystania z jakichkolwiek usług dodatkowych, jeśli zajdzie taka konieczność. Profesjonalne firmy sprzątające mają w swojej ofercie także i takie usługi jak czyszczenie okien czy też odśnieżanie dachów czy tarasów w budynkach biurowych, nie ma więc ryzyka, trudności wykonania jakichkolwiek prac dodatkowych jeśli zajdzie taka konieczność.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *