Skuteczne i bezpieczne sposoby na wypadanie włosów

Przyczyną wypadania włosów może być burza hormonalna w ciele człowieka. Zwykle na tę przypadłość cierpią młode mamy, które po okresie ciąży i połogu mogą zauważyć zwiększone wypadanie włosów. Innym powodem takiego stanu rzeczy jest zła dieta, toczący się w organizmie stan zapalny, albo względy dziedziczne i życie w ciągłym stresie. Warto w pierwszej kolejności rozpoznać przyczynę nadmiernego wypadania włosów i jeśli to możliwe – wyeliminować ją. Jeśli to nie pomoże, można zapoznać się z najlepszymi, sprawdzonymi sposobami na wypadanie włosów.

Naturalne sposoby na wypadanie włosów

Eksperci zalecają, aby w przypadku wypadaniu włosów całkowicie zmienić swoją dietę. Zdrowe odżywianie jest często najbardziej skutecznym sposobem na wypadanie włosów, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z łysieniem poporodowym czy spowodowanym stresem. Warto uzupełnić dietę o produkty stanowiące bogate źródło witamin z grupy B, witaminy C i E oraz składników mineralnych, jak m.in. cynk, miedź i żelazo. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się zdrowe produkty jak chleb razowy, ryby, kasze, ryż brązowy, biała fasola, wieprzowina, kiełki pszenicy, jaja, marchew, oleje roślinne czy warzywa liściaste oraz orzechy.

Naturalne sposoby na wypadanie włosów obejmują także przygotowywanie domowych maseczek, m.in. miodowo-cynamonowych, z żółtek i oleju rycynowego czy nawet z soku z cebuli. Ich skuteczność warto przetestować na sobie, będąc konsekwentnym w prowadzonych zabiegach.

Inne metody na wypadanie włosów

Do pielęgnacji i mycia włosów wypadających trzeba wykorzystywać odpowiednie preparaty. Szampony, odżywki i maski wzmacniające włosy będą odpowiednim wyborem. W aptekach często można nabyć specjalistyczne kosmetyki do włosów ze skłonnością do wypadania.

Po umyciu włosów nie wolno ich trzeć ręcznikiem, ani czesać, co tylko wzmaga intensywność wypadania włosów. Robią się one słabe i szybciej się łamią. Postaramy się na czas kuracji wzmacniającej z rezygnacji z zabiegów fryzjerskich, jak farbowanie, trwała ondulacja, czy codzienne prostowanie lub kręcenie włosów. To przyspieszy uzyskanie pozytywnych efektów.

Warto wszystkie wspominane sposoby na wypadanie włosów dodatkowo wesprzeć suplementami diety z biotyną, której niedobór może sprzyjać utracie włosów. Biotyna w kapsułkach czy tabletkach wraz z innymi, cennymi składnikami mineralnymi i witaminami pozwoli szybko rozprawić się z problemem wypadania włosów. Staną się one wzmocnione i gęstsze.

Źródło: https://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/kuracje-przeciw-wypadaniu-wlosow

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *