Ubezpieczenie AC

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajduje się nie tylko obowiązkowe OC. Kierowcy mogą wykupić również dodatkową polisę AC, która sprawia, że zyskujemy dodatkowy, naprawdę niemały zakres ochrony. Zobaczmy na czym polega ubezpieczenie AC, kiedy możemy liczyć na wypłatę świadczenia, a także w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nam tego odmówi.

Zakres ochrony

Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę w przypadku:

  • kradzieży samochodu bądź jego części;
  • uszkodzenia auta zarówno na skutek naszej nieostrożności, działania osób trzecich, a także czynników atmosferycznych.

Jeśli więc nasze auto zostanie zniszczone na przykład przez grad, możemy liczyć na to, że ubezpieczyciel wypłaci nam świadczenie.

Ubezpieczenie AC

Kiedy AC nie zadziała?

Wszystkie wyłączenia są bardzo dokładnie opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Jest to dokument, z którym zawsze należy się zapoznać zanim zdecydujemy się podpisać umowę. Na ogół jednak na wypłatę świadczenia nie mamy co liczyć, jeśli do kradzieży doszło z naszej winy. Przykładem takiego zdarzenia jest kradzież będąca konsekwencją pozostawienia w stacyjce kluczyków. Również za szkody powstałe wówczas, gdy prowadziliśmy samochód pod wpływem alkoholu ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności. Jeśli do uszkodzenia auta doszło na skutek zwykłej eksploatacji samochodu, również nie mamy co liczyć na to, że otrzymamy świadczenie.

Zgłoszenie szkody

Wiele osób mających wykupione AC próbuje wprowadzać ubezpieczyciela w błąd. Są to praktyki, które absolutnie się nie opłacają. Kiedy sytuacja wyjdzie na jaw, nie tylko nie otrzymamy świadczenia, ale musimy się liczyć również z tym, że zostaniemy oskarżeni o próbę wyłudzenia. A to może oznaczać już naprawdę poważne kłopoty.

Czy warto wykupić polisę AC?

Bez wątpienia tak. Zakres ochrony, jaki ona zapewnia jest naprawdę niemały. Mając wykupione AC, nie musimy obawiać się kradzieży czy chociażby zwalonego drzewa. Za pieniądze uzyskane ze świadczenia możemy naprawić auto czy kupić nowe. Trzeba jednak pamiętać, że nie każde auto będziemy mogli ubezpieczyć. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisę AC wyłącznie dla aut nie starszych niż dziesięć lat.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *