Ubezpieczenie assistance za granicą

Ubezpieczenie assistance za granicąWprawdzie coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie samolotem, ale nie brakuje tych, którzy nadal wolą postawić na własny samochód. Ci, którzy decydują się na zagraniczny wyjazd własnym autem powinni pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia assistance. To propozycja większości towarzystw ubezpieczeniowych, które na wyjeździe pozwala poczuć się naprawdę bezpiecznie.

Ubezpieczenie assistance niektórzy ubezpieczyciele dodają gratis to obowiązkowej polisy OC. Trzeba jednak pamiętać, że w takim wypadku w grę wchodzi jedynie podstawowa, a tym samym dość mocno ograniczona ochrona ubezpieczeniowa. I tak na przykład auto pomoc będzie możliwa tylko do określonej odległości. W niektórych przypadkach może to okazać się niewystarczające. Prawdziwym miłośnikom zagranicznych podróży poleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia assistance, co zapewni pomoc w przypadku bardzo różnych zdarzeń.

Ubezpieczenie assistance

W ramach ubezpieczenia assistance można uzyskać pomoc w przypadku awarii na drodze. Wystarczy jedynie zadzwonić pod wskazany przez ubezpieczyciela numer, aby na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawiła się pomoc drogowa. Za udzieloną pomoc nie musimy oczywiście płacić. Assistance to także infolinia. Dzwoniąc pod wskazany numer, możemy uzyskać informację, gdzie znajduje się najbliższa pomoc drogowa czy stacja benzynowa.

Dodatkowe ubezpieczenie

Podczas podróży po obcym kraju taka infolinia może naprawdę bardzo pomóc. Ubezpieczenie assistance za granicą to przede wszystkim ogromne poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie jakichkolwiek trudności nie będziemy pozostawieni sami sobie. Decydując się na wykupienie takiej polisy, należy jednak bardzo dokładnie zapoznać się z umową podpisywaną z ubezpieczycielem. Trzeba sprawdzić, co obejmuje polisa i w jakich sytuacjach otrzymamy pomoc. Nieprzeczytanie zapisów umowy może sprawić, że już podczas wyjazdu czekać nas będzie naprawdę niemiła niespodzianka. Ubezpieczenie assistance za granicą bez wątpienia może się przydać. Z całą pewnością powinien więc wykupić je każdy, kto wybiera się do obcego państwa własnym samochodem. Polisa taka pozwoli uniknąć naprawdę wielu problemów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *