Ubezpieczenie mieszkania – co należy o nim wiedzieć

Dom to nasza twierdza – to popularne powiedzenie w pełni oddaje nasz stosunek do prywatnych czterech ścian. To przecież właśnie nasz dom lub mieszkanie jest swego rodzaju azylem, do którego zawsze chce się wracać. Dlatego warto zadbać nie tylko o sam komfort przebywania w rodzinnym gniazdku, ale także o jego bezpieczeństwo. Tutaj pomocne będzie ubezpieczenie mieszkania, które zapewni tak potrzebną ochronę.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Mówiąc o ubezpieczeniu nieruchomości należy podkreślić, iż polisa tego typu nie obejmuje budynku jako całości, ale jego poszczególne elementy. Zatem w skład tego typu ubezpieczenia może wchodzić:

Ubezpieczenie mieszkania - co należy o nim wiedzieć

ochrona murów i elementów stałych (między innymi drzwi, okna, płytki lub wbudowane meble)wyposażenie mieszkania (meble, sprzęt audio, AGD)rzeczy należące do mieszkańców (ubrania, płyty, książki, sprzęt turystyczny lub sportowy)garaż i jego wyposażenie (tylko wolnostojący, który nie jest połączony w sposób stały z budynkiem mieszkalnym )ogrodzenie budynki dodatkowe (na przykład szopa lub budynek gospodarczy)Konkretna polisa ubezpieczeniowa składa się z jednego lub kilku elementów, które właściciel nieruchomości dobiera wedle własnego uznania. W tym przypadku niezwykle ważne jest to, aby dobrać ubezpieczenie pod indywidualne potrzeby oraz zwrócić uwagę na zasady, na jakich dana ochrona będzie świadczona.

Zakres ubezpieczenia

Polisa gwarantująca ochronę nieruchomości w większości przypadków obejmuje standardowe zdarzenia, do których można zaliczyć: pożar, zalanie, uderzenie pioruna, osunięcie się ziemi, uderzenie pojazdu lub upadek statku powietrznego, zadymienie, wybuch czy silny wiatr. Jednak firmy ubezpieczeniowe często oferują swoim klientom dodatkowy zakres ochrony – związany między innymi z powodzią, kradzieżą, trzęsieniem ziemi czy dewastacją. Tak szeroki wachlarz propozycji gwarantuje, iż każdy właściciel domu lub mieszkania wybierze ubezpieczenie na miarę swoich potrzeb. Należy tu jednak pamiętać o tym, iż każda kolejna opcja wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

Wybierając konkretne ubezpieczenie nieruchomości warto zwrócić uwagę nie tylko na szczegółowe warunki polisy, ale także na kwotę, na którą ona opiewa. Jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż jej zaniżenie lub złe oszacowanie spowoduje, iż wypłacone ubezpieczenie może nie pokryć wszystkich ewentualnych strat.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-mieszkania

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *