Ubezpieczenie szyb w samochodzie

Ubezpieczenie szyb w samochodzieJedynym obowiązkowym ubezpieczeniem, jakie każdy kierowca musi wykupić, by poruszać się po drodze, jest OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Na nim jednak absolutnie nie kończy się szeroka gama możliwości, jakie oferują firmy ubezpieczeniowe swoim klientom. Wśród nich jest także ubezpieczenie, które dotyczy uszkodzeń szyb samochodowych.

W jakich przypadkach działa ten dodatek?

Szyba w pojeździe może zostać uszkodzona z wielu rozmaitych powodów. Często do takich zniszczeń dochodzi w wyniku mniej lub bardziej poważnych wypadków, ale i innych zdarzeń losowych. Spadająca z drzewa gałąź, silny grad, kamienie pryskające spod kół – nie ulega wątpliwości, że szyba, nawet świetnej jakości, stanowi słabe ogniwo w samochodzie. Ubezpieczenie szyb samochodowych zapewnia wymianę szyb, które uległy uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu w różnych okolicznościach. Często obejmuje także akty wandalizmu, działanie wysokiej temperatury podczas pożaru, oraz rozmaite, inne czynniki powodujące szkodę tego typu. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada odrębne zasady korzystania z tej usługi. Warto wczytać się w nie uważnie, by zyskać pewność, że polisa obejmuje dostatecznie wiele okoliczności i jest naprawdę opłacalna.

Czy warto dopłacić?

Każdy nieobowiązkowy dodatek do OC oznacza podniesienie składki. Warto jednak wybiec myślami naprzód i zastanowić się, ile kosztuje wymiana szyby w samochodzie. Ubezpieczenie szyb przydaje się zwłaszcza w pojazdach, które na co dzień stoją na wolnym parkingu i nie są garażowane. Ryzyko uszkodzeń wzrasta także w mniej bezpiecznych dzielnicach, a także z liczbą pokonywanych zwykle kilometrów. Wykupując to dodatkowe ubezpieczenie, można także zabezpieczyć się przed utratą zniżek AC. Ubezpieczenie szyb jest bowiem osobnym pakietem, a skorzystanie z niego nie wpływa w żaden sposób na ogólne ubezpieczenie pojazdu od szkód spowodowanych w wypadku.

Warto dodać, że takie rozszerzenie polisy zwykle kosztuje niewiele – na pewno znacznie mniej, niż wymiana zniszczonej szyby na własną rękę. Jazda z pękniętą szybą może z kolei skutkować mandatem, a w niektórych przypadkach nawet odebraniem dowodu rejestracyjnego, co całkowicie wyłącza pojazd z użytkowania.

Więcej na http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-szyby/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *