Zamawianie kwiatów z zagranicy

Przeważnie kwiaty dostawa jest realizowana firmy kurierskie, które dostarczają kwiaty wprost pod wskazany adres. Kwiaty mogą być dostarczane wprost do domu. Oczywiście kwiaty przez Internet zamawiać można także zza granicy. Osoby, które przebywają poza granicami kraju mają dosyć mocno ograniczone możliwości zakupu kwiatów i wręczenia ich w tradycyjny sposób.

Zamówienia zza granicy różnią się jednak nieco od zamówień krajowych w kwestiach związanych z płatnościami. Jeśli mamy zamiar złożyć takie zamówienie to powinniśmy zrobić to zdecydowanie wcześniej niż w przypadku dokonywania zamówień z kraju.

Szybkie płatności

Zamawianie kwiatów z za granicyWiele kwiaciarni internetowych umożliwia dokonywanie szybkich płatności, ale nie wszystkie kwiaciarnie internetowe. Wiele osób jednak nie jest w stanie w ten sposób rozliczyć się za kwiaty dostawa i wykonują one zwykły przelew bankowy. Jeśli przelew taki zostanie wykonany w kraju to z reguły jego realizacja zajmuje maksymalne jeden dzień roboczy. Ale jeśli przelew jest wykonywany z poza granic naszego kraju, w przypadku gdy zamawiane są kwiaty do polski to już czas jego realizacji może być o wiele dłuższy. Nie rzadko na zrealizowanie dostawy poczekać trzeba wtedy około tygodnia, gdyż sam przelew realizuje się w czasie do 5 dni roboczych.

Kwiaty online

W takiej sytuacji należy więc koniecznie wcześniej zamawiać kwiaty online, jeśli maja być one wręczone w konkretnym terminie czy też z okazji określonego święta lub też skorzystać z możliwości, które dają szybkie płatności. Jest to dobry sposób na możliwość realizacji takiego zakupu. Kwiaciarnia internetowa może informować drogą mailową, ale też i za pomocą SMS – ów kupującego o statusie realizowanej dla niego dostawy kwiatów. W momencie gdy kwiaty zostaną dostarczone, zamawiający powinien móc uzyskać stosowną informację dotyczącą tego czy udało się je dostarczyć osobie, która została wskazana jako adresat przesyłki. Jeśli nie, to taka osoba musi sama zgłosić się do wskazanej kwiaciarni po zamówione dla niej kwiaty. Większość kwiaciarni internetowych podejmuje dwie próby dostarczenia kwiatów, jeśli się to nie uda zostawiony jest stosowny liścik, czyli aviso.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *